فایل ورد Word آناليز واماندگي کپسول هاي CNG کامپوزيتي با بررسي تاثير همزمان تغيير تعداد لايه ها و کسر حجمي الياف تقويت کننده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن فایل ورد Word آناليز واماندگي کپسول هاي CNG کامپوزيتي با بررسي تاثير همزمان تغيير تعداد لايه ها و کسر حجمي الياف تقويت کننده :
نام کنفرانس, همایش یا نشریه : مواد نوين

تعداد صفحات :17

کپسول های CNG کامپوزیتی, مزایای قابل توجهی نسبت به انواع فلزی خود دارند که از آن جمله می توان به قابلیت ذخیره سازی گاز با فشار بالاتر, مکانیزم های واماندگی ایمن تر, ویژگی های مکانیکی بهتر, مقاومت بالاتر در برابر خوردگی و 2 تا 4 برابر وزن کمتر اشاره کرد. هدف اصلی این پژوهش, آنالیز ترمومکانیکی و ارزیابی کپسول های CNG کامپوزیتی است. برای ساخت این کپسول ها, یک رزین اپوکسی با کارایی بالا به عنوان فاز زمینه کامپوزیت زمینه پلیمری و الیاف کربن با استحکام بالا از نوع T-700S به عنوان فاز تقویت کننده انتخاب شد. پس از تعیین ویژگی های گوناگون این دو بخش اصلی, ویژگی های لمینای ناشی از آن ها به کمک روابط میکرو مکانیک تعیین و برای ساخت آن نیز یک دستگاه رشته پیچ 5 محوری ساخته شد. سپس با توجه به شرایط کاری بهینه دستگاه که در کسر حجمی 50 تا 60 درصد از الیاف تقویت کننده بدست می آمد, آنالیز ترمومکانیکی سه بعدی در کسر حجمی 50, 55 و 60 درصد با استفاده از نرم افزار ANSYS-12 انجام شد. با توجه به نتایج این پژوهش, افزایش تعداد لایه های لمینت کامپوزیتی و کسر حجمی الیاف تقویت کننده, تاثیری متفاوت بر رفتار واماندگی آستر فلزی و لایه های کامپوزیتی دارند. از نتایج دیگر, تاثیر بسزای تنش های حرارتی بر واماندگی لمینت است؛ در حالی که تاثیر آن ها بر واماندگی آستر فلزی قابل چشم پوشی است.
کلید واژه: کپسول CNG, کامپوزیت زمینه پلیمری, آنالیز ترمومکانیکی, میکرو مکانیک, رشته پیچی

لینک کمکی