فایل ورد Word مقاله جغرافياى سياسى جهان اسلام قسمت ششم عوامل توانمندساز براى دستيابى به وحدت بخش چهارم- ويژگي هاي جمعيتي جهان اسلام

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن فایل ورد Word مقاله جغرافيای سياسی جهان اسلام قسمت ششم عوامل توانمندساز برای دستيابی به وحدت بخش چهارم- ويژگي هاي جمعيتي جهان اسلام :
تعداد صفحات :5

جهان اسلام گستره وسیعی از ساحل غربی اقیانوس اطلس در آمریکای جنوبی تا حد سواحل غربی اقیانوس آرام در قاره ‏ی آسیا را دربرگرفته است. وسعتی که بیش از 22 درصد از مجموع خشکی‏ های جهان را در برمی‏ گیرد و بخش ‏های وسیعی از دو قاره‏ ی آسیا و آفریقا و بخش‏ های کوچکی از قاره ‏ی اروپا و امریکا را شامل می‏ شود. ظرفیت‏ های نهفته در فضای ارزشی دین مبین اسلام زمینه‏ ی اتصال سرنوشت هریک از کشورهای اسلامی را به دیگر کشورهای مسلمان مهیا می‏ سازد. اتصال سرنوشت کشورهای اسلامی به یکدیگر, مزیت‏ های نسبی, فرصت‏ ها و افق‏ های روشنی را به منظور رشد, توسعه و اقتدار هر یک از کشورهای اسلامی خلق می‏ کند. ویژگی‏ های جمعیتی جهان اسلام, یکی از مهمترین عوامل توانمندساز برای دستیابی به وحدت است. جمعیت کشورهای اسلامی 725,015,426,1 نفر می‏ باشد. میانگین تراکم نسبی جمعیت در کشورهای اسلامی حدود 114 نفر در هر کیلومترمربع می ‏باشد. به دلیل شرایط اقلیمی و موقعیت جغرافیایی تمرکز جمعیت یکسان و اغلب مردم در مناطق ساحلی مرطوب و زمین‏های حاصل‏خیز تمرکز یافته‏ اند.

لینک کمکی