فایل ورد Word مقاله راهکارهاى بررسى و تحليل تغييرات کاربرى اراضى با تأکيد بر سنجش از دور و با تحليل کاربرى بر روى ناحيه گرگان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن فایل ورد Word مقاله راهکارهای بررسی و تحليل تغييرات کاربری اراضی با تأکيد بر سنجش از دور و با تحليل کاربری بر روی ناحيه گرگان :
تعداد صفحات :8

هدف اصلی این تحقیق, اهمیت تغییرات کاربری اراضی شهرستان گرگان با استفاده از داده‏ های سنجش از دور می‏ باشد. در واقع سنجش از دور در بسیاری از زمینه ‏های علمی و تحقیقاتی کاربردهای گسترده ‏ای دارد. امکان تصویربرداری دوره ‏ای مرتب و نیز امکان ارسال بی وقفه تصویرهای ماهواره‏ای دو عامل بسیار مهم در استفاده از اطلاعات ماهواره‏ا ی به شمار می‏ رود. این مزایا به کارشناسان رشته‏ های گوناگون کمک می‏ کند تا بتوانند از اطلاعات و تصویرهای ماهواره‏ای در مطالعاتی چون تغییرات دوره ‏ای سطح زمین, عوارض و پدیده های متغیر و بلایای طبیعی استفاده کنند. در واقع یکی از نیازهای اساسی و مهم پژوهشگران, مدیران و برنامه ‏ریزان, داشتن اطلاعات دقیق و به هنگام است. نقشه‏ های کاربری اراضی نشان دهنده فعالیت‏ های انسان در جهت بهره ‏برداری از زمین, مثلاً در مناطق صنعتی, مسکونی, مزارع کشاورزی و غیره می‏ باشند.

لینک کمکی